Kategorie
Baseny z kulkami dla dzieci
Maty dla dzieci do zabawy
Namioty i tipi dla dzieci
Piankowe place zabaw do pokoju dziecięcego
Pufy dla dzieci
Huśtawki dla dzieci
Najlepsze miejsce do zabawy dla dziecka – namiot tipi
Najlepsze miejsce do zabawy dla dziecka – namiot tipi

Każdy z nas pamięta wyjątkowe chwile spędzone pod namiotem zbudowanym z podręcznych przedmiotów. Kilka krzeseł, koc, poduszki w środku i dywanik, by nie było zimno na panelach. Spędzaliśmy w tym prywatnym kąciku najlepsze chwile, bawiąc się i wychodząc naprzeciw własnej wyobraźni. Namiot dawał poczucie bezpieczeństwa i pozwalał poczuć się samodzielnym poszukiwaczem przygód, który jest sam na sam ze swoimi pomysłami i zabawkami. Dzieci kochają zabawę w takich miejscach, dlatego namiot tipi jest dla nich spełnieniem marzeń – zwłaszcza gdy dziecko nie posiada własnego pokoju.

czytaj całość »
Mata piankowa a prawidłowe ułożenie ciała dziecka
Mata piankowa a prawidłowe ułożenie ciała dziecka

Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje stymulowania zmysłów, dlatego już od najmłodszych lat warto zachęcać je do odkrywania świata oraz badania go i stopniowego poznawania. Układanie dziecka w pozycji leżącej jest jednym z najważniejszych etapów jego życia – zwłaszcza w okresie do 6 miesiąca życia. Z tej perspektywy może ono swobodnie obserwować świat, a co najważniejsze, nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo. Jednak nie należy kłaść niemowlęcia na zimnej podłodze, ponieważ może to zagrozić jego zdrowiu. Koc również jest kiepskim rozwiązaniem – zwija się i już po chwili jest cały pomięty. Doskonałym rozwiązaniem jest więc mata, lecz co najważniejsze – piankowa, a nie gąbkowa. Dlaczego jest to takie istotne i na co ma dokładnie wpływ?

czytaj całość »
Jakiej maty warto użyć, aby zapewnić maluchowi komfort i bezpieczeństwo?
Jakiej maty warto użyć, aby zapewnić maluchowi komfort i bezpieczeństwo?

Dzieci podczas zabawy nie myślą o swoim bezpieczeństwie. Łatwo o wypadek, zwłaszcza na twardej podłodze. Ponadto kafelki czy panele są nieprzyjemnie chłodne, wpływając negatywnie na samopoczucie dziecka i narażając je na ryzyko zachorowania. Na szczęście stworzono maty do zabawy zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych. Bardzo wygodne, składane, są łatwe w przechowywaniu i zawsze możesz je wyciągnąć, by zabrać ze sobą dziecko wraz z jego zabawkami dosłownie wszędzie – nawet do kuchni, aby mieć je na oku podczas przygotowywania obiadu. Rynek jest pełen przeróżnych mat, dlatego warto zastanowić się nad tym, która z nich odpowie na potrzeby Twojego malucha?

czytaj całość »
Wpływ suchego basenu na rozwój psycho-fizyczny dziecka
Wpływ suchego basenu na rozwój psycho-fizyczny dziecka

Zabawki są dla dzieci nie tylko frajdą i rozrywką, ale dzięki poznawaniu i badaniu świata jednocześnie uczą przez zabawę. Ciężko z tego względu wyobrazić sobie lepszą zabawę dla najmłodszych niż suchy basen! Jego przemyślana konstrukcja i projekt to połączenie bezpieczeństwa z rozwojem dziecka pod każdym kątem – zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Ciężko znaleźć malucha, który nie uwielbiałby szaleństw w kulkach, czy to samemu, czy ze swoimi rówieśnikami. Suchy basen to niewielki wydatek, który będzie prawdziwą perłą dzieciństwa Twojej pociechy! Skąd jednak aż tak duża pewność jego pozytywnego wpływu na rozwój maleństwa? Tajemnica tkwi w prostocie wykonania!

czytaj całość »
Pomysły na trening ruchowy dla dzieci w suchym basenie z kulkami
Pomysły na trening ruchowy dla dzieci w suchym basenie z kulkami

Suchy basen otwiera przed dziećmi świat niesamowitych zabaw i przygód, które mogą odkrywać w bezpieczny sposób na własną rękę. Dbałość o stosowanie bezpiecznych materiałów, staranne wykonanie, które nie narazi dziecka na urazy, oraz pomysłowe projekty sprawiają, że są to doskonałe narzędzia do zabawy oraz rozwoju najmłodszych. Taki basen może być używany przez najmłodszych już od pierwszego roku życia i służyć im przez cały okres rozwoju aż do późniejszych lat. Dzięki temu będziesz miał chwilę dla siebie i pewność, że Twój szkrab bawi się w sposób bezpieczny. Jako narzędzie rozwoju możesz je również wykorzystać do wspólnej zabawy, która jednocześnie stanie się nauką. Powstaje więc pytanie, jak bawić się z dzieckiem w sposób kreatywny?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl